Podle policie kradl v ubytovacím zařízení, vloupal se do přízemního bytu a dvou aut. „Poškozeným způsobil škodu za 110 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Zloděj má na svědomí vykradení zaparkované škodovky v ulici Valdštejnská. „Když seděl v zadní části vozu, do auta nasedl sám jeho majitel. Ještě než stačil odjet z místa, uslyšel v zadní části vozu podezřelý zvuk a spatřil za sebou na sedadle cizího muže,“ popsala situaci mluvčí.

Řidič z auta vystoupil a zloděj do něj při útěku strčil. Ke zranění řidiče nedošlo. Lapka stihl z vozidla ukrást vybavení autolékárničky a vloupal se na stejném místě ještě do dalšího vozidla, kde sebral různé listiny, nůž, sportovní tašku, album a další věci.

Do ubytovny Litvínovan vnikl v noci za pomocí nože a v nezamčeném pokoji okradl spící cizince. Sebral jim mobilní telefony, batoh, peníze v různých měnách, peněženku, platební karty a alkohol, vše za 83 tisíc korun. Pak v jedné litvínovské ulici dopoledne otevřel násilím okno u přízemního bytu a odnesl telefon, kabelku, šperky, hodinky, autokameru a sedm lahví alkoholu. Odcizené věci policie nezajistila. Některé obviněný údajně prodal.