„Pan primátor je bohužel velmi zaneprázdněn. Přesto se nám podařilo najít chvilenku, abych ho mohla vyfotit,“ omlouvá svého šéfa mluvčí města Alena Sedláčková. Deník se pokoušel domluvit focení dva týdny.

A jak tedy kancelář vypadá? Kdo by čekal přehnaný luxus, byl by zklamán. Jde o běžné zařízení, které je třeba pro pracovní schůzky a porady.
Nechybí vlajka města a v předvánočním čase malý stromeček na psacím stole. K vidění je i městské právo nebo insignie, které užívá primátor při výjimečných příležitostech a které ukazuje dětem během exkurzí na úřadě.

Další zajímavostí je kovová plastika zvaná Komáři. Tu dostal z partnerského holandského města Meppel. „Kdysi měl v Meppelu vypuknout požár, sjeli se k němu hasiči z široka, ale když dorazili na místo, zjistili, že se nejedná o požár, ale o oblaka komárů. A komáři se tak stali určitým symbolem tohoto města,“ vysvětluje Sedláčková.

ZAJÍMAVOST Z KANCELÁŘE
Vedle celé řady pracovních materiálů najdeme v kanceláři mosteckého primátora Vlastimila Vozky některé zajímavosti.
Je jí například replika dřevěné rumunské zvonice, kterou primátor dostal od vladyky Kryštofa.
Zvoničku vyrobili rumunští řemeslníci, kteří se podíleli na opracování dřevěných trámů pro pravoslavný kostelík, který právě v těchto dnech vyrůstá v Mostě.
Zvonicí, která se v Rumunsku skutečně nachází, se svolávali havíři