Velký kulturní dům v centru Mostu se otevře ve čtvrtek 15. září, kdy se tam začnou vracet nájemci. Budova postupně ožije plesy a do chystané rozsáhlé rekonstrukce i pořady v planetáriu a případným dalším kulturním programem pro veřejnost. Mosteckému deníku to sdělilo vedení radnice.

Objekt byl zavřený od května, kdy město začalo řešit havarijní stav elektrozařízení. Repre se mělo otevřít už 1. září, ale oprava se protáhla. Jedná se ještě o restauraci, kde je podle radních problém s vytápěním.

Technickou správu budovy obstará městská společnost Mostecká bytová. Radní ještě rozhodnou, kdo zajistí již rezervované plesy a další společenské akce. Primátor se svými náměstky radním doporučí, aby kulturu v Repre zabezpečilo městské divadlo.

Provoz planetária v kopuli na střeše obnoví pro školy a veřejnost městská knihovna, která simulátor vesmíru dostala na jaře na starost. „Od okamžiku zavření se chystáme na otevření," řekl včera Mosteckému deníku Tomáš Ondrášek, ředitel knihovny.

Na všechny letošní výdaje, které se týkají Repre, má město v rozpočtu čtyři miliony korun. „V současné chvíli je částka dostačující," řekl Marek Hrvol, náměstek primátora.

Radnice počítá ještě se dvěma plesovými sezonami, 2016/2017 a 2017/2018. Pak by měla začít přestavba celého objektu, jejíž náklady ještě nejsou vyčísleny. Do upraveného Repre se pak s velkou pravděpodobností přestěhuje městská knihovna. Čeká se na poslední statický posudek. Celý záměr chce vedení města veřejnosti podrobně představit v příštím roce, kdy vyčlení miliony korun na projektovou dokumentaci.