Desítky mostečanů, které neodradilo ani mrazivé počasí, se utkaly v netradičních a kuriózních disciplínách. Někteří prvně, někteří soutěží každý rok. Ale všichni soutěžící chtěli v tu chvíli jediné: Být nejlepší.

A tak se mohly diváci těšit na spoustu disciplin, od zatloukání hřebíků až po balancování na válci. Pan Václav Štípek se zúčastnil zatím všech ročníků soutěže. „Soutěžím každý rok, vždy v zatloukání hřebíků a letos jsem zkusil i držení prázdného pivního sudu,“ vypráví pan Václav a na lavičce srovnává své dnešní výhry, pakety s pivem.

Zatímco se před pódiem obracely desetikilové pneumatiky opodál se jezdilo na kole. Na kolo se právě posadil loňský vítěz Jan Kritzbach, který soutěží snad téměř ve všech disciplinách. Jeho poslední rekord na rotopedu byl 104,2 kilometrů v hodině. Snaha siláků, kteří se pokoušeli zvednout obří pneumatiku, se neobešla bez hlasitých zvukových efektů.

Při zdvihání čtyř set kilové gumové duše si mohutně zakřičel téměř každý. Nikomu se však několika set kilogramový kolos zvednout nepodařilo, proto musel přispěchat místní strongman Zdeněk Sedmík a autor disciplíny v obracení pneumatik. Během chvíle a skoro bez mrknutí oka gumu dvakrát obrátil.

Natrénovat na takovou zátěž podle něj není jednoduché. „Při zdvihání pracuje celé a jakmile má člověk nějakou slabinu, neuzvedne to,“ upozorňuje přítomné Zdeněk Sedmík. Celým zábavným programem provázeli Milan Rybák a Pavel Fekete z centra volného času v Mostě, které bylo pořadatelem akce. „Říká se, že člověk sní za celý život šest slonů. Jak tak na tebe koukám tys už jich snědl víc,“ prohodil v rozhovoru se Zdeňkem Sedmíkem Pavel Fekete. „No, já už mám tři za sebou,“ odvětil strongman s úsměvem. Veselá nálada tak provázela celé odpoledne.