Rekonstrukce mostu v ulici J. E. Purkyně u nemocnice v Mostě by měla začít ve druhém čtvrtletí a skončit ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Informovala o tom městská rada. Město si chce na stavbu půjčit, rozhodne o tom zastupitelstvo. To zasedá ve čtvrtek 23. února.

"Rekonstrukce spočívá v náhradě nosné konstrukce stávajícího mostu, čímž bude zajištěna plná zatížitelnost mostu a splnění všech současných bezpečnostních standardů," oznámili radní v tiskové zprávě. Náklady odhadují na zhruba 61 milionů korun. Radní doporučí zastupitelům schválit uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru, který má pokrýt veškeré výdaje na rekonstrukci. Navržená konečná splatnost půjčky je 31. prosince 2022. Je předběžně dohodnuta pevná úroková sazba ve výši 0,56 %.  

"Jelikož bude na rekonstrukci mostu vyhlášena veřejná zakázka, předpokládá se, že celkové náklady budou nižší," uvedli radní.

Práce omezí dopravu

Rekonstrukce mostu u nemocnice si vyžádá přechodné změny v dopravě, osobní, sanitní i MHD. Radnice má o úpravách silničního provozu včas informovat.

Připomeňte si: Silniční most u nemocnice je děravý. Oprava může trvat měsíce

Chystaná stavba je součástí nově schváleného Akčního plánu na roky 2017 – 2018, který doplňuje Strategický plán rozvoje města do roku 2020. Akční plán představuje přehled konkrétních akcí (rozvojových projektů) plánovaných na letošní a příští rok. Jeho součástí jsou všechny investiční projekty podle schváleného rozpočtu a všechny projekty, které chce město realizovat z dotací. Jedná se například o další rozvoj průmyslové zóny Joseph, podporu technického vzdělávání, pořízení nového územního plánu, o rekonstrukce ledové plochy zimního stadionu, o výstavbu chodníku mezi Mostem a Vtelnem, o zobousměrnění Radniční ulice, o vybudování nebo nástavbu odborných učeben v 4., 7., 11., 15. a 18. ZŠ, o rozšíření sběrného dvora a o rozšíření kontejnerů na separovaný odpad.

Čtěte více: Most bude hospodařit se schodkem, investovat bude do zóny Joseph