Přesto se mělo projednání žádosti objevit na programu posledního jednání zastupitelstva. Na poslední chvíli ale škola svou žádost stáhla. Podpořit žádost o dotaci nedoporučila už týden před konáním zastupitelstva rada města, protože v rozpočtu na letošní rok nemá město na spolufinancování podobného projektu prostředky.

To se ovšem neobešlo bez připomínek litvínovské opozice. „V porovnání s kruhovým objezdem v Janově, na kterém jsme se nejprve účastnili třemi milióny a dalších šest jsme později přidali, a který nebyl tak úplně nezbytný, je tady žádost na krytí sedm miliónů korun. Čtyři milióny korun by byly městu později vráceny. Za tři milióny korun bychom měli moderně a na úrovni vybavenou školu v oblasti, jejíž podporu deklarují všechny politické strany. Žádost musí být podána zítra. Když dnes tento bod stáhneme z programu, nemá škola šanci dotaci získat,“ upozornila Erika Sedláčková (KSČM).

Na její připomínku reagoval okamžitě první místostarosta města Martin Klika (ČSSD). „S ředitelkou školy jsem osobně o celé situaci mluvil. Žádost o podporu města písemně stáhla, vzhledem k tomu, že termín jednání zastupitelstva je jen den před termínem odevzdání žádostí o dotaci. Materiál nebyl k posouzení odevzdán včas,“ řekl místostarosta.

Škola by z Norských fondů mohla získat dotaci 295 tisíc euro. Město ale neuvolní peníze na spoluúčast. Projekt modernizace škol Litvínov – Janov zahrnuje nejen rekonstrukci školní jídelny, družiny ale i venkovní část objektu školy. „Zatím tento projekt nepodpoříme. Ohledně potřeb Janova se bavíme už rok, ale žádost o podporu tohoto projektu jsme dostali teprve v posledních dnech. V rozpočtu nemáme připraveny peníze na spoluúčast,“ vysvětlil místostarosta Martin Klika. „Neříkám, že nechceme janovskou školu podporovat. Máme ji zapojenou do dalších programů a studií,“ dodal starosta.