Budovu Radničního sklípku v Litvínově se nedaří prodat. Městu byla doručena pouze jedna nabídka, kterou zastupitelstvo na svém posledním jednání odmítlo. Radní plánují návrh prodeje zopakovat.

Prodej nemovitosti formou obálkové metody rada města schválila v prosinci loňského roku. Od té doby však byla na město doručena jen jedna nabídka v celkové hodnotě 1,7 milionu korun, která počítala se zbudováním restaurace a minipivovaru. Jelikož se jedná o výrazně nižší cenu, než jakou stanovil odhadce, rada města nedoporučila zastupitelstvu schválit prodej.

Čtěte tak: V Litvínově zkolabovala žena, vrtulník přistál v centru města

Nabídnutá cena je výrazně nižší

S protinávrhem během setkání zastupitelů vystoupil Vlastimil Doležal. „Domnívám se, že by bylo vhodnější budovu prodat i za tuto cenu, než ji nechat ve správě města. Restaurace už se nedaří pronajmout delší dobu, aktivity v galerii byly přesunuty na zámek. Budova je opuštěná a nevyužívaná. Obávám se, že její údržba bude město stát nemalé peníze a úsilí,“ snažil se vysvětlit přítomným svůj postoj Doležal. Vzápětí ale dodal, že nepočítá s tím, že by jeho návrh prošel.

Ostře se vůči prodeji postavil například Daniel Volák. „Považuji za nemyslitelné, že je někdo vůbec schopen navrhnout, aby se pro Litvínov tak významná budova prodala za zmíněnou částku. Původní odhad ceny nemovitosti činí 7,7 milionu korun. To je opravdu propastný rozdíl,“ namítal. Zmínil se i o nabídce v hodnotě 3,7 milionu korun, která přistála na městě – nebyla ovšem podána uvedenou obálkovou metodou. Město se tedy rozhodlo k ní nepřistoupit, aby zachovalo transparentnost výběru. Nabídka byla posléze stažena.

Prodávat se bude patrně znovu

Zastupitelé prodej pozemku a budovy bývalé radnice jedinému zájemci neschválili, další osud Radničního sklípku je tak stále nedořešený. Záměr prodeje však dále přetrvává, časem by se měla objevit nová výzva.

Přiložená galerie je z výstavy, která se ve sklípku konala.

Připomeňte si: Další provozovatel končí. Radniční sklípek je znovu k pronájmu