Poliklinika už na některých místech plastová okna má. Jedná se ale asi jen o pětinu z celkového počtu, která se vyměnila při rekonstrukcích prováděných v minulých letech přímo v budově. Drtivá většina oken je však stará desítky let a v havarijním stavu. V následujících měsících se to změní. „Dojde k výměně oken a meziokenních izolačních vložek. Nová okna pak budou u společných prostor i v ordinacích. Zatím nevíme, zda se budou instalovat i v místě, kde je technické zázemí. To teprve uvidíme," řekla Markéta Kolodziejová, vedoucí technického úseku Krušnohorské polikliniky.

Společnost, kterou založilo město v roce 1998, vypíše v průběhu července výběrové řízení. V srpnu vybere firmu. Samotná výměna oken začne na přelomu září a října. „V současné době nedokážeme říct, zda proběhne v jedné nebo ve dvou etapách. Upřesníme to co nejdříve. Pokud se vše stihne v jedné etapě, bude hotovo do konce roku. Možná druhá etapa by trvala od března do června," doplnila Markéta Kolodziejová.

Cena rekonstrukce nepřesáhne částku šest milionů korun. Až čtyři miliony poskytne město. Zbytek uhradí Krušnohorská poliklinika ze svého rozpočtu.
Výměnu oken a meziokenních izolačních vložek schválili zastupitelé, kteří o tomto tématu hodně debatovali. Radní Jiří Fedoriška (ANO) chtěl totiž bod z jednání stáhnout a místo toho se pokusit získat dotaci nejen na okna, ale také na zateplení celé budovy. Ostatní ale jeho návrh zamítli s tím, že na dotaci by město čekalo přes rok a nakonec by ji ani nemuselo získat.