Oddělení hospodářské kriminality v Mostě požádalo město Most o spolupráci při vyšetřování údajného nehospodárného nakládání s veřejným majetkem. Jedná se o trestní oznámení na zastupitele města Most, oznámila v sobotu radnice v tiskovém prohlášení. Jméno zastupitele či zastupitelů neuvedla, nezveřejnila ani politickou příslušnost. 

"Podle policistů jde o prodej městského majetku pod cenou a bez výběrového řízení," sdělil mluvčí radnice Petr Baraňák. 

Jedná se například o prodej jeslí a mateřské školy v ulici K. H. Borovského, pozemku pro výstavbu rodinných domů na Benediktu, bývalého klubu důchodců či směny bývalé budovy Centra volného času (CVČ) ve středu města za fotbalové hřiště v Čepirozích.

"Prodej všech těchto šetřených záležitostí proběhl v době předchozích vedení města," dodal mluvčí. Současné vedení města podle něj přislíbilo Policii ČR při vyšetřování veškerou součinnost.

„Kriminalistům poskytneme veškeré podklady, kterými magistrát disponuje – od zápisů jednání zastupitelstva až po dokumenty z odboru městského majetku,“ uvedl v prohlášení primátor Jan Paparega.

Za magistrát byl pověřen jednat s policií vedoucí odboru městského majetku František Svoboda.

Případ bývalého CVČ

Směnu budovy bývalého OV KSČ (později CVČ) v hodnotě 9 milionů korun schválilo mostecké zastupitelstvo v červnu 2012. Město za objekt dostalo soukromý fotbalový areál v Čepirohách v hodnotě 9 milionů korun.

S transakcemi nesouhlasil jen Adolf Sigmund z opoziční TOP09. „Přijdeme o parkovací místa," sdělil. Sigmund tehdy uvedl, že město nepotřebuje fotbalový areál, který si vyžádá další výdaje na provoz a údržbu.

Radní ze Sdružení Mostečané Mostu a ČSSD směnu hájili s tím, že město v Čepirohách převezme se sportovním areálem i Fotbalovou školu Most, a tak zajistí budoucnost fotbalové mládeže, kterou už dotuje.

Pro tehdy hlasovalo 25, proti 1, zdrželo se 10 zastupitelů.

RYCHLÁ GLOSA REDAKTORA „Otázka, která nás teď zajímá, samozřejmě zní: o koho konkrétně se policie zajímá? Jenže jsou i další, stejně důležité otázky: kdo podal trestní oznámení a proč, a proč až teď a hlavně, proč to radnice oznámila? To je velmi neobvyklé. Radnice si obvykle podobné věci nechávají pro sebe a do světa je nevytrubují, aby si nedělaly ostudu, nenarušily pozitivní PR a nepoškodily image města. Kdyby se vyšetřování týkalo současné koalice, zveřejnila by to sama od sebe a dobrovolně? To by byl přece riskantní pokus o politickou sebevraždu. Vždyť jde zatím jen o trestní oznámení, které může vyšumět. Všichni víme, jaké politické skandály zažil Most v minulosti a je tedy docela pravděpodobné, že za vším je opět něco osobního, třeba frustrace z neúspěchu, závist či msta. Doufejme, že je to jinak a je za tím pouze poctivá snaha o spravedlnost a napravování chyb.“

Rozvržení sil ve 45členném zastupitelstvu

od voleb v říjnu 2014 

Severočeši Most 18 zastupitelů

Sdružení Mostečané Mostu 10 zastupitelů

ANO 6 zastupitelů

KSČM 5 zastupitelů

ČSSD 3 zastupitelé

ODS 3 zastupitelé

volební období 2010 – 2014

Sdružení Mostečané Mostu 26 zastupitelů

KSČM 5 zastupitelů  

ČSSD 6 zastupitelů

ODS 6 zastupitelů

TOP09 2 zastupitelé