„V současné době se dokončuje modernizace hřiště u gymnázia, sokolovna je opravená, stejně tak zámek. Také Zámecký park prochází revitalizací. Tato část města je tedy hodně zvelebená, jen hotelák to trochu kazí. Chceme CPI požádat, aby ho také opravilo," uvedla místostarostka Erika Sedláčková.

Představitelé radnice se mají v září sejít i s dalšími majiteli či správci bytů ve městě. Řešit s nimi chtějí například strategický plán sociálního začleňování. Řeč se má stočit i k budoucnosti vybydlených domů. Toto téma se také týká CPI, které nechalo na sídlišti Janov zazdít už tři paneláky a čtvrtý má přijít na řadu v nejbližší době. „Budeme se bavit o možném bourání paneláků či o tom, za kolik by případně byli ochotni nám prázdné domy prodat," doplnila Sedláčková.

Litvínov už dlouho apeluje na nejvyšší tuzemské politické představitele, aby se zavedl dotační titul, z něhož by obce mohly čerpat peníze na demolici vybydlených domů. Město věří, že by na tento účel mohlo získat finance díky spolupráce s Agenturou pro sociální začleňování. Ta by totiž měla mimo jiné pomáhat Litvínovu shánět peníze na individuální projekty.