Nyní se žádná další centrální hřiště neplánují. Podle radních stojí dost peněz a hřišť a dalších hracích ploch a sportovišť je v Mostě dost. Zrušení závazku je šancí pro občanské aktivity.

„Nemusíme se držet původní koncepce a striktně stanovených míst, a můžeme proto vybudovat hřiště podle toho, jaká bude ve městě potřeba a jaká budou přání obyvatel,“ sdělila náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

„Svým způsobem jsem potěšena. Nikdo z nás nepotřebuje velké centrální hřiště. Stačí menší a hlavně bezpečné,“ sdělila Veronika Strakošová, iniciátorka petice za obnovu zrušeného hřiště mezi bloky 502 a 503, kterou podepsalo téměř 1 500 lidí. Petice uspěla, nové dětské hřiště je již objednané u dodavatele a vyběhává se povolení na stavebním úřadě. „Počítáme, že výstavba by mohla začít přibližně začátkem června a samotná výstavba potrvá zhruba tři dny,“ uvedla Strakošová. Obává se jen, že po volbách se výstavba hřišť opět omezí na minimum. Radním může předat seznam až 17 lokalit, kde si maminky přejí pro své děti hřiště.

KDE MĚLA BÝT CENTRÁLNÍ DĚTSKÁ HŘIŠTĚ

ul. J. Vrchlického u bloku 321, ul. Marie Pujmanové u bl. 202, ul. U Stadionu u bl. 401, ulice J. Kubelíka u bl. 505, ulice Františka Malíka u bl. 734, ul. Česká u bloku 631, ul. Mistra Jana Husa u bl. 628, Vtelno, ul. W. A. Mozarta, ul. Bohuslava Martinů u bl. 502, park Šibeník, ul. Jana Opletala u č.p. 2067, Souš (ul. Josefa Mánesa), Rudolice (ul. K Vodárně), park u sportovní haly, ul. Lidická u bl. 602, ul. Chmelná u bl. 536, ul. Komořanská u bl. 701 a 702, ul. Z. Fibicha.

Počet se od roku 2007 měnil. Postavená hřiště jsou tučně zvýrazněna.