„Akce Reho 2012 proběhla v klidu. Ze strany účastníků nedošlo k narušení veřejného pořádku a nikdo se nedopustil protiprávního jednání. Policie nenašla u účastníků žádné zbraně a nezadržela žádnou osobu," sdělila po akci policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Účastníci se začali scházet kolem 10. hodiny na mosteckém nádraží. Pak se se dvěma pronajatými Karosami městského dopravního podniku přesunuli na mostecký kostelní hřbitov, kde položili věnec k urnovému hrobu Reha. Drželi tam minutu ticha. Poté přejeli k nádraží do Litvínova, kde zapálili svíčky u pamětní desky v místě tragické události. Po krátké pietě se dav vydal s vlajkami na pochod městem. Musel jít stále po chodníku, na což dohlíželi policisté z antikonfliktního týmu ve žlutých vestách. Tichý průvod se zastavil na Mírové náměstí, kde jeden z pořadatelů v emotivním projevu odsoudil zkorumpované politiky, vyzval český národ k jednotě a k boji proti bezpráví. Z náměstí se bez většího zájmu obyvatel vydali k ulici Podkrušnohorská a kolem zimního stadionu, kostela zpátky na nádraží. Akce skončila po druhé hodině odpoledne.

Na veřejný pořádek dohlížela necelá stovka policistů z Mostecka, krajské a speciální pořádkové jednotky, kriminalisté, psovodi a strážníci. Většina jich byla v záloze, pochod nedoprovázeli, stáli na trase a nebyli moc vidět. Manifestaci natáčelo i speciální policejní monitorovací vozidlo.

Nejhlasitějším výkřikem proti pochodu bylo „že se nestydíte!". Takto na radikály zařval nějaký muž z okna paneláku u dopravního podniku v Litívnově.