Krátce po noční bujaré oslavě u jezera Most, kde přímý přenos z hokejového finále sledovalo přes dva tisíce lidí, část fanoušků přejela v autech do centra města. Tam řidiči vytvořili kilometrovou kolonu, která se spuštěnými klaksony a za velké podpory skandujících chodců objížděla dokola v obou směrech třídu Budovatelů mezi křižovatkami u Prioru a Centralu.

V proudu aut byla také vozidla městské a státní policie, jejichž motohlídky dohlížely na to, aby se nikomu hlavně nic nestalo.

Sledování finále hokejového šampionátu u jezera Most v neděli 26. května.
Fandíme! Hokejové finále přilákalo k jezeru Most přes 2000 lidí

Reportér Deníku byl svědkem, jak pár minut před půlnocí policisté vykázali z vozovky dva rozjařené muže, kteří velkou českou vlajku natáhli přes jeden jízdní pruh. Auta touto „bránou“ projížděla a posádky ji hladily. Vlajkonoši šli zároveň dalším autům naproti, až narazili na dvě policejní vozidla.

Hlídky vystoupily a přesvědčily muže, ať jízdní pruh vlajkou nezakrývají kvůli riziku dopravní nehody. „Je to jednou za rok!“ zlobil se na policisty protestující vlajkonoš, který s nadávkami přešel s kolegou na autobusovou zastávku, kde se jich zastala jedna žena.

Mladí i starší fanoušci, mnozí v českých dresech

Na chodnících sledovali kolonu mladí i starší fanoušci, mnozí v českých dresech. Jedna skupinka tloukla na buben. Hodně fandů šlo silnicí a plácali se s posádkami aut. Řada spolujezdců seděla v oknech a mávala vlajkami. „Já věděl, že tohle v centru vypukne. Bylo to i minule, když jsme vyhráli,“ svěřil se muž, který na oslavu přispěchal od jezera Most.
Zřejmě nejsugestivnější byl pohled na mladíka, který si dal u Centralu na záda českou vlajku velkou jako manželské prostěradlo a sprintoval s ní za deště po tramvajové trati uprostřed široké ulice směrem k Prioru. Vlajka ozářená světly za ním vlála, zatímco kolem jezdila auta, táhnoucí se skoro do nekonečna.

Řádilo se také po restauracích

Fanouškovská základna se během mistrovství světa scházela také v mosteckých restauracích. V legendární mostecké Severce se servírovaly na talíř hokejové puky. Vtipná situace vznikla při fotbale na Souši, kde místní dorostenky hrály se Spartou, ale tatínkové a fanoušci se nahrnuli do místní hospůdky sledovat hokej. Pozadu nezůstali ani fanoušci v příjemném prostředí mosteckého FajnClubu, kde sledovali hokej na promítacím plátnu. Napínavé mistrovství zkrátka plnilo mostecké restaurace.

Tohle vám možná uniklo: FOTO, VIDEO: Takhle fandí Mostecko! Šálu má i psí slečna Anička.

Zdroj: FajnClub Most