Podle průzkumu, jehož výsledky byly zveřejněny v minulých dnech, devadesát procent dotázaných obyvatel Litvínova označuje za nebezpečnou lokalitu Janov. Zámecký park s jedenácti procenty se „umístil“ na druhé příčce.

„Za nejvíce nebezpečné místo bych označila Janov, dříve to byla také Ruská ulice, ale tam už se to zlepšilo. Poté také večerní zámecký park,“ uvedla včera na dotaz Deníku Eva Jelínková z Litvínova.

Více strážníků v Janově

V Janově již minulý týden policie posílila. Do ulic Janova se tak vydal dvojnásobný počet strážníků, kteří dohlíželi na veřejný pořádek na sídlišti.

„Začínají pěkné teplé dny, kdy je předpoklad, že bude více lidí v ulicích a mohly by se opět objevit nepokoje. Chceme tomu předejít. Nadstandardní opatření městské policie se bude opakovat,“ uvedl velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban.

Mladík se obnažoval

Podle tiskové mluvčí Litvínova strážníci řešili patnáct přestupků. Policisté se dočkali i útoku. Opilý mladík, který v korytě hamerského potoka masturboval, odmítl prokázat svou totožnost a na strážníky zaútočil, poté byl předveden na služebnu Policie ČR. Dalším případem byl například mladík pod vlivem omamných látek, který na dětském pískovišti házel písek na malé děti. Blokovou pokutu také udělili strážníci ženě, která vyhazovala věci z okna na trávník. Nepořádek musela uklidit. Pokutu také budou muset zaplatit mladíci, kteří odhazovali nedopalky do květináčů a na chodník.

Jen za pololetí v loňském roce řešili strážníci na dva a půl tisíce oznámení a přestupků.

U večerek se pije alkohol

„Kontroly v Janově budou nadále pokračovat, strážníci se zaměří spíše na ulice,“ řekl včera velitel městských strážníků, podle kterého vzniká problém také u večerek, kde lidé u nich posedávají, pijí alkohol a poté tam vykonávají svou potřebu.

Bohužel Litvínov nemá protialkoholní vyhlášku jako vedlejší Most, která na určitých místech konzumaci alkoholu zakazuje.

„Již v půl deváté ráno u večerky v Luční ulici postávají partičky a pijí alkohol,“ potvrdil místostarosta města Martin Klika.

Park je plný výkalů, ne lupičů

Každý devátý Litvínovan se domnívá, že nebezpečným místem ve městě je také Zámecký park.

„Nemyslím si že zrovna zámecký park by bylo nebezpečné místo, je to už dél,e kdy tam došlo k napadení. V parku se spíše jedná o znečišťování veřejného prostranství například venčením psů,“ sdělil velitel policie Zděnek Urban.