"Aby veřejnost měla představu, jak vypadá noční služba strážníků, chceme jí činnost více přiblížit. Městští strážníci v rámci běžné kontrolní činnosti plní úkoly stanovené nadřízeným, tedy velitelem směny a dozorčím útvaru městské policie, který okamžitě reaguje na přijatá volání občanů na linku 156, vysílá hlídky dle potřeby a podobně.

Sobotní noční směna pro mne začala chvilku poté, co nás operační dozorčí poslal provést asistenci hlídce Policie ČR při zadržení celostátně hledané ženy s vydaným soudním příkazem k zatčení.

Po kontrole Obrnic byla na komunikaci 1/13 zajištěna žena nabízející sexuální služby. Jednatřicetiletá žena byla z místa vykázána.

V ulici Jaroslava Vrchlického zakročovala hlídka strážníků při napadení opilého Roma neznámou skupinkou osob. Než strážníci přijeli, muži pomáhal obyvatel domu, který incident viděl z okna. Muž byl převezen sanitkou. Přilehlou kontrolou se útočníky nepodařilo zajistit. Zhruba o tři hodiny později již ošetřený muž zavolal na linku 156, že se na cestě domů bojí dalšího útoku. Aniž by to věděl, byl hlídkou pozorován, až do doby, jak vchází do domu.

Po přijatém signálu na pult centrální ochrany vyslal dozorčí útvaru hlídku do mateřské školy v ulici J. Kříže. Strážníci provedli vnitřní kontrolu objektu a prostřednictvím dozorčího vyrozuměli odpovědnou osobu, která se dostavila na místo. Objekt nebyl násilně narušen, pracovnice špatně zakódovala.

Z důvodu kontroly po pohřešovaných osobách byl hlídkami strážníků zkontrolován lesík v ulici Hořanská cesta. Stanové obydlí bylo bez přítomnosti osob. Zkontrolován byl též opuštěný objekt bývalé sýrárny.

V bloku 96 bylo hlášeno rušení nočního klidu romskou rodinou. Obyvatelé bytu na zvonění reagovali až po chvíli, protože neslyšeli přes hlasitou hudbu. Událost byla řešena blokovou pokutou a početná rodina slíbila, že se ztiší.

Při projíždění ulicí J. Palacha si strážníci všimli podezřelého pohybu na parkovišti v ulici Růžová. Mladý řidič měl technickou závadu na vozidle, které měl na zvedáku. Po předložení dokladů od vozidla hlídka místo opustila.

Ilona Kozlová