Akci zaměřenou na sport, koncerty a divadla podnik finančně nepodpořil, umožnil ale její konání na pozemcích v jeho správě za běžných podmínek, tedy platby nájemného za dobu trvání festivalu. „Součástí nájemní smlouvy bude závazek pořadatele na úklid areálu a uvedení do původního stavu,“ sdělila mluvčí podniku Lenka Rychtaříková.

Podle ní podnik obecně vítá aktivity vedoucí k oživení revitalizovaných lokalit, pokud nekolidují s jeho činnostmi a zájmy. „Konkrétně na území našich jezer Most a Milada jsme rádi, že se stala místem, kde se pořádají akce pro veřejnost a že na tato místa přicházejí návštěvníci v hojném počtu,“ dodala mluvčí.

Jiří Nedvěd u jezera Most ukazuje místa, kde bude areál multižánrového festivalu The Most Fest.
Chci, aby se vědělo, že Most je moderní město, říká producent festivalu u jezera

The Most Fest se bude konat od 11. do 14. srpna u jezera Most, kde vznikne areál pro koncerty, sport, tanec, divadlo, gastronomii a pobyt ve stanech či karavanech. Na festivalu budou závody dračích lodí a běžecký Rainbow run. Ve sportovní zóně budou snowpark s pravým sněhem, areál bojových sportů, dětská zóna, soutěžní nafukovací atrakce, prezentace elektrických formulí, sportovních organizací a náborové akce pro různá sportovní odvětví. V kulturní zóně vystoupí známá divadla a umělci jako Marpo, Lucie Bílá a Arakain, Richard Müller, Janek Ledecký a další.

Prodej vstupenek na festival začal v březnu. Cena se odvíjí od termínu nákupu. Nyní stojí vstupenka 890 a těsně před akcí bude 1 090 korun. Podrobnosti jsou na webu themostfest.cz.