V současné době je v areálu šest objektů. Využívány jsou ale pouze dva objekty, přičemž jeden další je po rekonstrukci. Kapacita tří objektů je podle vyjádření radnice pro potřeby Litvínova dostatečná.

Další tři objekty v areálu, které město nyní nabízí k prodeji, jsou v havarijním stavu. Po vandalství jejich bývalých obyvatel, kteří dodnes městu na nájmu dluží stovky tisíc korun.

Město přitom ještě v loni uvažovalo, že objekty nechá zbourat, jelikož do jejich rekonstrukce by muselo investovat několik miliónů korun. Nyní ale radnice nemá peníze ani na zbourání.

„Objekty jsou ve špatném stavu. Podle znaleckého posudku je jejich cena 2,2 milionu korun. Náklady na rekonstrukci jednoho objektu byly odhadnuty na 4,8 milionu korun. Demolice by město vyšla na 1,2 milionu korun,“ vypočtíala tisková mluvčí Litvínova Eva Maříková.

Demolovat by ale nejspíše musel i nový majitel.

„Myslím si, že nový majitel bude muset budovy strhnout, jedna z budov má opravdu špatnou statiku. Záměr by měl být takový, že by budovy měli strhnout, případně tam vybudovat sídlo firmy. Nebo mohou zkusit nějakou bytovou výstavbu,“ sdělil včera místostarosta města Martin Klika.
„Pro nás je důležité, aby tam nevznikly další ubytovny v soukromých rukách, abychom nekoncentrovali část problémových občanů do jedné lokality,“ dodal Klika.

O ubytovny už zájem byl

„V minulosti jsme již zaznamenali různé pražské agentury, které zkoušely, zda by byla možnost ubytovny odkoupit a že by je provozovaly, to rozhodně není záměr města,“ řekl místostarosta, který se domnívá že o bývalé ubytovny zájem bude. Jedná se totiž o polovinu areálu, který je umístěn v blízkosti centra Litvínova. Pozemky jsou i zasíťované.

Zda potenciální zájemce neodradí areál, v kterém bydlí kolem třiceti sociálně slabých obyvatel a nachází se v sousedství prodávaných objektů, si místostarosta nemyslí. Na zrekonstruované ubytovně je nyní totiž čistěji a platí tam nová pravidla.