Stačilo se přihlásit na nabídnuté kontakty v inzerátu. Pak už se rozjelo klasické kolečko podvodníků na internetu. Nadšenou ženu kontaktoval muž a přesvědčil ji, aby si do svého osobního počítače nainstalovala aplikaci určenou k možnosti vzdáleného přístupu.

„To dotyčná nepochopitelně a dle pokynů hned udělala. Už to je zásadní chyba, protože umožnila podvodníkovi snadný přístup k citlivým údajům. Pak už jen prostřednictvím QR kódů rozeslala stovky tisíc korun v domnění, že zbohatne na investici do kryptoměny,“ popisoval, co se stalo, Václav Krieger z mostecké policie.

Požár traktoru u Líšnice.
FOTO: Pěna změnila pole v zasněženou krajinu. Hasiči hasili traktor u Líšnice

V tu dobu spokojená investorka bedlivě několik týdnů sledovala fiktivní webovou stránku s grafem, na kterou byla odkázána. Tam se vložené peníze rozmnožovaly a křivka měla stoupající tendenci. Pak ale nastal problém. „Když chtěla svůj vysněný výdělek vyplatit, narazila. Peněz se žena překvapivě nedočkala. Nelenila, okamžitě vyhledala pomoc.

Oslovila pracovníka jiné společnosti, kteří ji přislíbil vyvedení a navrácení již vložených financí ze dvou virtuálních peněženek s kryptoměnou. Ovšem další omyl a další podvod,“ podotkl Krieger. Neznámá osoba od důvěřivé ženy vylákala další tisíce eur. Místo pohádkového bohatství se její bankovní účet ztenčil o více než 1,25 milionu korun.

Miss Švestkové dráhy se stala Aneta Svárovská z Mostu s číslem 10. Na druhém místě skončila Barbora Kuželová z Bíliny s číslem 3, na třetím Natálie Švingalová z Rumburku s číslem 11.
Umí sexy tanec v obruči, chce ovládat čas. Železniční misskou je kráska z Mostu

Jakoby nesledovala televizi ani nečetla noviny. Informují o tom prakticky každý týden. I policie po své linii. V souvislosti s tímto případem policisté opakovaně varují občany před útoky neznámých podvodníků, ale i na pochybné reklamní inzerce, které slibují nereálné zvýhodnění naspořených finančních prostředků.

„Vždy pečlivě zvažte, kam své úspory posíláte. Zde platí přísloví: dvakrát měř, jednou řež. Cílem útočníků je oklamat osobu různými legendami. Ať už jsou to falešné investice, napadené bankovní účty nebo osoba vydávající se za amerického vojáka na misi. Záměr je vždy stejný, a to obrat oběť o peníze,“ uzavřel k tomuto případu Václav Krieger.