Na natáčení a situaci s tím spojenou upozorňují v Mostě mapky na veřejných plochách pro chodce a dopravní značky na parkovištích, kde bude zákaz zastavení s výjimkou pro filmaře. Část lokality nebude průchozí a u Repre se objeví mobilní plot. Omezení potrvá necelé dva týdny. V některých chvílích bude i zvýšená hlučnost kvůli speciálním pyrotechnickým efektům. Oblast pro natáčení je pod dozorem hlídačů už od května, kdy přípravy začaly.

Podle středečního vyjádření produkce natáčení zahrne i kaskadérské a velké komparzní akce s až 150 účastníky. Aby se nikdo z Mostečanů, kteří poblíž bydlí nebo budou kolem procházet či projíždět, nelekl, dává produkce raději předem vědět, že během jedné kaskadérské akce dojde ke skoku ze střechy, kde je planetárium.

Kulisy pro natáčení sci-fi v centru Mostu.
V Mostě vzniká pochmurný svět budoucnosti. Z Repre visí za paty figuríny lidí

Mostečané by také měli vědět, že v centru bude v příštích dnech velké množství lidí, kteří se budou na natáčení podílet. Filmový štáb má přes tři sta lidí. Proto jsou tak velké zábory parkovišť, včetně toho velkého za hlavní poštou.

Název seriálu a zahraniční společnosti, pro kterou se natáčí, jsou v režimu utajení. Samotné natáčení by mělo trvat do 16. června, pak se bude několik dní oblast vyklízet.