Vedení města je tak stejné jako minulé volební období. V úterý 20. listopadu odpoledne o tom rozhodla většina zastupitelů na svém ustavujícím zasedání.

close Primátorem Mostu se stal opět Jan Paparega (ProMOST) info Zdroj: Deník/Martin Vokurka zoom_in Radních bude celkem devět, o dva méně než v minulosti. Členy se stali kromě primátora a jeho náměstků Vlastimil Vozka, Ondřej Málek, Jiří Nedvěd, Alois Malý, Vladimír Kubík, Václav Zahradníček - všichni jsou z ProMOST. Kontrolní výbor a finanční výbor budou mít po pěti členech, jejich personální složení určí zastupitelstvo později.

Vlády v Mostě na období 2018 – 2022 se ujal vítěz voleb, hnutí ProMOST. Obsadilo všechny klíčové pozice na radnici – má vedení města a všechna křesla v městské radě. Vznikla tak křehká menšinová vláda jednoho hnutí, která se zatím opírá o hlasy ODS a komunistů, kteří zůstávají řadovými zastupiteli. Ve standardní opozici jsou Piráti a Zelení pro Most, Sdružení Mostečané Mostu a hnutí ANO. Jednání pokračuje.

Říjnové komunální volby v Mostě vyhrálo hnutí ProMOST s 29 procenty hlasů, druhé ANO mělo 16,3%, třetí Sdružení Mostečané Mostu 16,2%, čtvrtí Piráti a Zelení 8,9%, pátá ODS 8,5% a šestá KSČM 8 procent. Další strany neuspěly. Ve 45členném zastupitelstvu je rozdělení mandátů následující: ProMOST má 16 zastupitelů, ANO 9, SMM 8, Piráti a Zelení 4, ODS 4, KSČM 4. Voleb v Mostě se zúčastnilo jen 32 procent voličů, tedy necelých 17 tisíc z 53 tisíc lidí starších 18 let.