ANKETA

1. Máme přijímat uprchlíky?

2. Pokud ano, kolik ročně?

3. Pokud ano, z jakých zemí?

4. Pokud by to situace vyžadovala, jste pro zřízení azylového zařízení ve vašem regionu?

David Kádner

David Kádner, poslanec, Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

1) ano

2) 5000

3) Ukrajina

4) ano

Alena Dernerová

Alena Dernerová, senátorka, Severočeši.cz

Problematika imigrantů je tak závažná a složitá, že nemohu odpovědět zjednodušeně ano či ne. Už vůbec ne, kolik ročně přijme ČR a z jakých zemí, vždyť z jakékoli země mohou přijít slušní lidé, ale i teroristé.

Pokud by to situace vyžadovala, byla bych pro azylové zařízení v našem regionu jen pro rodiny s dětmi pronásledované ve své zemi, ne pro převážně ekonomické imigranty pouze mužského pohlaví, kteří momentálně do Evropy proudí.

Vlastimil Vozka

Vlastimil Vozka, poslanec, Severočeši.cz/ANO

1) Pokud ano, tak ty, kteří jsou opravdu v nouzi a opravdu to potřebují.

2) Myslím, že se nemůžeme bavit o nějakých konkrétních počtech. Když už, tak možná tisíc, ale aby z toho plynula hlavně výhodnost pro Českou republiku

3) Když přijímat uprchlíky, tak ze zemí nám blízkých. S podobnou kulturou ty, kteří jsou třeba ve své zemi pronásledováni pro své politické názory.

4) To si myslím, že by nebylo asi dobře zřizovat takovéto zařízení, hlavně pokud by to dělal stát. Podle mě by do toho, zda má, nebo nemá být v regionu podobné zařízení, se měla hlavně vyjadřovat místní samospráva. Jinak jsem pro, abychom takovýmto krokům předcházeli a pomáhali potřebným v jejich zemích.

Bronislav Schwarz

Bronislav Schwarz, poslanec, Severočeši.cz/ANO

1) Ne. Neumíme si poradit ani s vlastními etnickými menšinami.

2) Žádný počet.

3) Ze žádných. Kdyby však ano, tak jedině ze zemí kulturně a životním stylem nám blízkých, ale ne z islámských.

4) Rozhodně ne.

Hana Aulická Jírovcová

Hana Aulická Jírovcová, poslankyně, KSČM

1) Nelze odpovědět ano nebo ne. Náš stát přijímá neustále nějaké uprchlíky z jiných zemí. Bohužel, díky vyhrocené situaci, především v Africe, se pro Evropu stává situace neúnosná.

2) Pokud ano, tak co nejméně. Situace by se měla řešit v místě konfliktů a ne v Evropě. Nelze přeci postupně přestěhovat populaci jednoho kontinentu na druhý, navíc se zcela odlišnou mentalitou.

3) Nedokáži specifikovat jednotlivé země.

4) Náš kraj a region se potýká s nejvyšší nezaměstnaností v ČR, kriminalitou a souvisejícími problémy, proto si myslím, že by se o Ústeckém kraji jako možném místě azylového ubytování pro uprchlíky nemělo vůbec hovořit. Situaci by to naopak mohlo mezi občany vyhrotit.

Zákon o azyluČeská republika má takzvaný zákon o azylu, podle něhož probíhá řízení s každým uprchlíkem, který o azyl v naší vlasti požádá. Víc než polovina lidí tímto řízením vůbec neprojde. Více o tématu najdete zde.