„Zapadá to do naší koncepce, dlouhodobě se snažíme o rozšiřování parkovacích míst ve městě," říká starosta města Milan Šťovíček.

Společnost Sallerova výstavba Český Těšín na své náklady vybudovala deset parkovacích míst u Citadely a jednadvacet v ulici Čapkova. Jedná se o náhradu za pozemek, na kterém vzniklo parkoviště pro potřeby supermarketu Kaufland.

Parkoviště zaplněná do posledního místa by brzy měla přestat trápit i řidiče jiných částí města. „Víme, že chybí parkovací místa na Osadě a u Koldomu. Snažíme se tuto situaci také řešit," dodává Milan Šťovíček.

Se zkapacitněním a rekonstrukcí ulic na Osadě v blízkosti jazykové školy souvisí zprůjezdnění prostoru mezi školou a volejbalovými kurty pro osobní automobily. „Nápor automobilů, který se objevuje především v ranních hodinách, se rozdělí do dvou proudů. Tyto práce jsme připraveni v příštím roce zrealizovat," potvrzuje místostarosta Karel Linhart.

Podle místostarostky Eriky Sedláčkové si při ranním shonu oddechnou i rodiče dětí sportovní školy, před kterou budou také odstavné plochy.

Prozatím oddálena je výstavba parkoviště v Bezručově ulici. „Mělo vzniknout mezi garážemi od ulice Gorkého směrem na jih. Vyskytl se ale problém, který se nyní snažme vyřešit se společností ČEZ," vysvětluje Linhart.