Jednatřicetiletý muž z Mostu se vydával minulý týden krást mobily v pravidelnou dobu. Do ulic vyrážel vždy mezi 13. a 14. hodinou. Začal v úterý. „Na zastávce MHD u Centralu, konkrétně v autobuse na cestě z Litvínova, vytrhl při vystupování jedné dívce mobil z ruky," uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Ve středu obral o telefon mladíka, který čekal na zastávce u sportovní haly v Mostě. „Vystoupil zrovna z autobusu a mladíka s přístrojem v ruce si všiml," doplnila Světláková. O den později opět úřadoval u obchodního domu v centru Mostu. Při vystupování z autobusu ukradl telefon dívce, která si ho odložila na kabelku. Z vozu pak vyběhl a zmizel v průchodu přilehlého domu.

V pátek chtěl krást znovu, ten den se ale chytil do policejních sítí . Policisté právě ten den vzhledem na sériovou trestnou činnost z předchozích dní přijali mimořádná opatření v Mostě i v Litvínově. V ulicích jich byly desítky. „Lapka ten den nastoupil v Mostě do autobusu a jel až do Litvínova. Vytipoval si přitom další oběť. Slečnu, která poslouchala hudbu a mobil měla v ruce. Vytrhl jí ho z ruky a na zastávce u litvínovského Prioru vyběhl z tramvaje," popsala policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Měl ale smůlu. Okamžitě na sebe upoutal pozornost policistů. I když se mobilu při útěku zbavil, byl nakonec díky součinnosti mosteckých a litvínovských policistů ve městě zadržen. Mobil, který odhodil do křoví, byl nalezen," řekla Světláková.

„Poškození vyčíslili škodu ve výši 31 tisíc korun," konkretizovala Světláková s tím, že zbylé telefony zpeněžil v zastavárnách. Policie nyní muže stíhá na svobodě. Hrozí mu dva roky vězení.