Prezident zahájí třídenní návštěvu v pondělí setkáním s vedením Ústeckého kraje, zastupiteli a starosty. Pokračovat bude návštěvou děčínské společnosti zabývající se výrobou čajů, bylinných produktů a džemů. První den návštěvy zakončí v Benešově nad Ploučnicí diskusí s lidmi.

Miloš Zeman navštívil Mostecko letos v únoru, kdy se setkal s horníky na dole ČSA. Video najde u článku Zeman povzbudil horníky. Horní Jiřetín přirovnal k zatopené Zahrádce

V úterý 8. prosince zahájí prezident program v bílinské pobočce Podkrušnohorského gymnázia Most, kde bude diskutovat se studenty. Následně se přesune do Lovosic, kde bude jednat se starostou města a okolních obcí, v plánu je i setkání s obyvateli. Poslední zastávkou druhého dne budou Louny. I tam bude prezident diskutovat s občany. Na sociální síti facebook vnikla skupina, na které se na akci svolávají Zemanovi odpůrci. Zatím se jich přihlásilo asi 60.

Poslední den návštěvy začne prezident v Teplárně Ledvice na Teplicku, kde bude jednat se zástupci firmy i jejími zaměstnanci. Návštěvu zakončí v Kadani diskusí s občany a schůzkou se starosty a zástupci příspěvkových organizací.