V každém navštíveném městě se prezident setká se zástupci vedení města a krátce i s občany. Návštěvu ve středu zahájí v Ústí nad Labem setkáním se zastupiteli kraje, poté bude diskutovat se studenty na univerzitě. Poobědvá v restauraci na hradě Střekov, poté se vydá do Děčína.

Druhý den návštěvy začne v továrně Český porcelán v Dubí na Teplicku proslavené výrobou porcelánu s modrobílým cibulákovým vzorem. Horníky a zaměstnance Severočeských dolů navštíví v povrchovém dole Bílina, zároveň tam bude přítomen předání elektromobilu Ústeckému kraji. Po obědě na mosteckém dostihovém závodišti, které vzniklo v místě rekultivovaného hnědouhleného dolu, se setká s občany a vedením města Mostu.

Stihnout má ve čtvrtek ještě návštěvu stavby plynovodu Gazela u Jirkova na Chomutovsku. Stavba spojuje starou tranzitní síť, vedenou z východu na západ, s novým baltským plynovodem Nord Stream. Česku má umožnit nebýt odkázaný na dodávky přes Ukrajinu. V Chomutově pak prezident zamíří do onkologického centra nemocnice, kde bude o krajském zdravotnictví diskutovat s vedením Krajské zdravotní. Čtvrteční program ukončí v Žatci návštěvou vojenské posádky.

V pátek prezident zamíří do Litoměřic, s tamním biskupem se podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka nesetká, protože ten má dlouhodobě naplánovaný jiný program. Přijme ho ale generální vikář litoměřického biskupství, se kterým prezident navštíví katedrálu. Na litoměřickém hradě předá ocenění záchranářům z Ústeckého kraje, návštěvu ukončí v Roudnici nad Labem. (čtk)