Důvodem je prevence. „Víme o tom, že se lidé cítí bezpečněji, když potkávají pěší hlídky strážníků. Na léto proto opět posilujeme pěší hlídky hlavně v problémových lokalitách a na sídlištích. Na pěší hlídky strážníků přímo v lokalitě Stovek vypisujeme přesčasy, a daří se nám díky tomu pokrýt tuto lokalitu v podstatě 24 hodin denně, po celé léto,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol.

Strážníci se při hlídkové činnosti zaměřují především na popíjení alkoholu na veřejném prostranství, znečišťování veřejného prostranství, odkládání odpadu ke kontejnerům, v noci pak na porušování nočního klidu v okolí restaurací nebo noční vysypávání kontejnerů.

Akce jehla v Mostě.
Prošli Most, aby ho po zimě vyčistili od stříkaček. Sebrali jich skoro 50

S pěší hlídkovou činností v sociálně vyloučených lokalitách pomáhají strážníkům také asistenti prevence kriminality. Od května jich městská policie zaměstnává 18. „Klademe u nich důraz na školení a vzdělávání. Aby věděli, jak postupovat v různých krizových situacích, se kterými se mohou na ulici potkat. Kromě běžného vzdělávání mají asistenti pravidelná školení poskytování první pomoci včetně použití defibrilátoru, kurzy sebeobrany, instruktáž ke sběru a likvidaci injekčních stříkaček nebo cvičení komunikace s veřejností a spolupráce se strážníky městské policie,“ vysvětlila na dané téma manažerka prevence kriminality Veronika Loucká, .