Slavnostní akce se uskuteční v úterý 7. června. „Vedle pana premiéra se jí zúčastní i další významní hosté," napsala v prohlášení společnost Unipetrol.

Nová polyetylénová jednotka bude patřit mezi nejmodernější výrobní zařízení svého druhu v Evropě. Celý projekt vyjde na 8.5 miliardy korun. „Tato investice posune Unipetrol mezi evropskou špičku v oblasti kvality produkce a současně zajistí vyšší bezpečnost a spolehlivost výroby. Jde také o jasné potvrzení našeho odhodlání o strategický rozvoj na českém trhu," řekl už dříve Marek Świtajewski, předseda představenstva a generální ředitel Unipetrolu.

Nová jednotka bude mít označení PE3 a nahradí jednu ze starších jednotek. Její zprovoznění je naplánováno na polovinu roku 2018. Během některých etap výstavby má v areálu působit až tisíc pracovníků. Nové zařízení má pomoci zvýšit využití etylenové jednotky a přispět k větší provázanosti petrochemické a rafinérské výroby skupiny Unipetrol. Společnost chce díky nové technologii oslovit další průmyslové segmenty, jako jsou kosmetický nebo obalový průmysl.