„Nedávám si předsevzetí do Nového roku, protože už jsem dávno přišla na to, že je to cesta do pekel, neb je nikdy nedodržím. Přesto jsem si ale malinkou výjimku udělala a usnesla jsem se sama se sebou, že v roce 2009 budu opravdu chodit plavat každý týden alespoň jednou, abych něco udělala pro kondičku,“ stanovila si cíle pro tento rok náměstkyně primátora Mostu Hana Jeníčková.

Sportovat budou i další. „Mé předsevzetí má dvojí rozsah. Soukromý - chci zhubnout a omezit kouření a pracovní - dovést Dům humanity k úspěšným certifikacím kvality služeb a stabilizovat finanční zajištění jednotlivých sekcí,“ svěřil se Deníku ředitel mosteckého K-centra Lubomír Šlapka.

„Na úspěšnost předsevzetí nevěřím, a to nejen kvůli špatné krátkodobé paměti. Naopak věřím, že většina lidí se od určitého věku nemění a to se týká těch dobrých i špatných vlastností a já určitě patřím k té většině. Oč bych se chtěl v příštím roce pokusit, a je to spíše nutnost než nějaké předsevzetí, to je větší úsilí o intenzivnější péči o vlastní tělesnou schránku,“ uvedl litvínovský zastupitel Jan Slabý.

„Pokud možno zlepšit, nebo udržet chod městské policie vůči pomoci občanům, rozjet a pomoci budovat lepší možnosti parkování pro naše občany, dobudovat nové operační středisko. K mé osobě, chci zhubnout, protože již jsem 20 kilo nad docenta, což je ostuda,“ plánuje šéf mosteckých strážníků Bronislav Schwarz.

Nejvíce předsevzetí a přání do nového roku se točilo samozřejmě kolem rodiny, zdraví a spokojenosti v zaměstnání.
Hlavně moudrost

„Dávám si předsevzetí po celý rok, je jich skutečně dost, nečekám na novoroční příležitost. Takže jedno takové spíše přání, týkající se jak pracovního, tak i rodinného života. Ač ateista, možná trochu paradoxně si přeji, aby mi bůh nadělil lhostejnost k tomu, co změnit nemohu, sílu k tomu, co změnit mohu a moudrost, abych dokázal rozlišit jedno od druhého,“ přeje si mluvčí Městské policie v Mostě Luboš Trojna.

„Před silvestrovskou půlnocí si uložím po celý rok obdivně chválit všechny naše politiky a výchovně peskovat manželku, děti a zaměstnance knihovny. Anebo že by obráceně? Pak bych taky ještě rád dokončoval nápady a neztrácel elán překonávat překážky,“ řekl Deníku ředitel mostecké knihovny Tomáš Ondrášek.

A zdraví si přejí i mnozí další. „Předsevzetí si nedávám, spíše si přeju. Zdravé děti, zdravou sebe a hodně práce,“ svěřila se mluvčí skupiny Czech Coal Liběna Novotná.

„Hodně lidí označovalo rok 2008 za těžký, špatný a osudový. Jsem si jistá, že rok 2009 bude mnohem lepší, aspoň pro mě. Předsevzala jsem si totiž, že v roce 2009 budu zdravá, šťastná a bohatá,“ těší se na rok 2009 mluvčí United Energy Kateřina Táborská.

„Abych se přiznala, tak já jsem s osobními novoročními předsevzetími dosti na štíru, protože mi nikdy moc dlouho nevydrží, ale přece jen bych chtěla vysportovat vánoční řízky a cukroví a po pracovní stránce budu dělat maximum, co je v mých silách, aby byl Litvínovu konečně schválen projekt na rekonstrukci a přístavbu litvínovské knihovny z fondů EU,“ sdělila ředitelka litvínovské knihovny Marcela Gűttnerová.

Mluvčí Chemopetrolu Pavel Veselý si prý předsevzetí nedává. „Novoroční předsevzetí žádné nemám, od jisté doby si ho nedávám. Když chce člověk něčeho docílit, může to udělat kdykoli. Což činím. V říjnu jsem se rozhodl, že si splním sen a naučím se ve 37 letech hrát na kytaru,“ prozradil Deníku.

Předsevzetí si dávají i umělci. „Přežít rok 2009 a zůstat nad věcí, až budeme během roku překračovat klacky daní, finančních odvodů, byrokratických nařízení, dražších energií a pohonných hmot, nesmyslných zákonů a hloupých lidských podrazů,“ sdělila za celé Docela velké divadlo Jana Galinová.

A někde se bude i tvořit. „Předsevzetí jsem si nikdy nedávala a nedávám. Neznamená to však, že nemám nápady a zájem o nové věci. Mám v šuplíku návrh na publikaci. V uplynulých letech jsem publikovala tři díly omalovánek pro nejmenší s preventivní tématikou,“ sdělila preventistka litvínovské městské policie Jana Čapková. Chtěla by vytvořit pracovní sešit pro první stupeň. Týká se dopravní výchovy a další by měl být o vztahu ke zvířátkům v návaznosti na městský útulek. „Je to složitá věc, protože vyžaduje ve finále finance, a tak bych se chtěla pokusit tyto věci uvést do škol,“ dodala Čapková.