Návštěvu v centru bezpečné jízdy přivítal. „Jelikož vlastním řidičský průkaz na všechna osobní a nákladní vozidla více jak 50 let a najezdil jsem s různými vozidly hodně přes jeden milion kilometrů, měl jsem již delší dobu zájem si své praktické zkušenosti ověřit v Centru bezpečné jízdy na Polygonu v Mostě. S Mosteckým deníkem se mi mohlo toto moje přání splnit,“ říká František Kadlec.

„Mohu vám říci, že i přes značnou řidičskou praxi jsem byl překvapen novými poznatky, jak bych měl řešit krizové situace při běžném provozu. Zejména proto,,že se v běžném provozu při pozorné a opatrnější jízdě s některými situacemi většinou tak často nesetkáváme,“ přiblížil své dojmy ze „školy smyku“.

Na polygonu jsou řidiči nuceni řešit v bezpečí uzavřeného moderního areálu krizové situace. Za mokra tam projíždějí ostré zatáčky, zkoušejí brzdit, vyhýbat se překážkám a učí se zvládat své automobily v situacích, kdy nad nimi ztrácejí kontrolu při smyku.

„V některých případech byla hladina adrenalinu hodně vysoká a doporučoval bych všem řidičům bez rozdílu věku i řidičské praxe tento kurz absolvovat a nechat si jej dát třeba jako dárek pod vánoční stromek,“ radí zkušený šofér. „Určitě by ubyly ve statistikách počty mrtvých a těžce zraněných řidičů,“ dodal František Kadlec.