Žena ve středním věku sedí tiše vedle obchodu a v dopoledních hodinách popíjí z plechovky s pivem. „Ta žena tam sedí už od pěti od rána a chlastá. Bezdomovci a pijáci jsou tady před Penny Marketem pořád, jsou sprostí a žebrají, je to katastrofa,“ stěžoval si včera osmapadesátiletý Mario Češka, který byl v marketu nakoupit. A nebyl jediný, z deseti oslovených lidí alkoholici pobuřují sedm z nich.

„Posledně když jsem byla nakoupit, tak opilá žena se začala prohrabovat v rohlíkách a přitom jí tekla krev po ruce. Prodavačky ji musely okřiknout. Poté jsme ji všichni pustili ve frontě u pokladny před sebe, jelikož strašně smrděla. Žena ale, když došlo na placení, se začala přes všechny zákazníky protahovat, že si zapomněla pivo. Bylo mi z toho špatně,“ řekla Deníku čtyřicetiletá zákaznice.

I když ochranka Penny Marketu několikrát bezdomovce vyhodila, vždy se pijáci s alkoholem v ruce vrátí zpět. „Nestačím je ani vyhazovat, je to neštěstí, ale nemáme s nimi problémy jen my. Když je vyhodím, za hodinu jsou tady znovu,“ uvedla včera ostraha obchodu.

„Několikrát jsme volali i strážníky, když je policisté rozeženou, dají chvíli pokoj, ale zase se vrátí. Už si stěžují i zákazníci. Prodavačky po bezdomovcích také musejí uklízet odpadky a nedopalky před obchodem,“ vysvětlila vedoucí obchodu Iveta Hornychová.

„Strážníci člověka, který porušuje vyhlášku, z místa vykáží, domluví mu nebo dají pokutu, ale nemohou tam s nimi být čtyřiadvacet hodin denně,“ vysvětlila tisková mluvčí městských strážníků Ilona Kozlová.