„Je to nedůstojné zacházení s lidmi a omezování svobody, proto jsme sem dnes přišli, abychom vyjádřili svůj nesouhlas s tímto systémem a docílili nějaké nápravy ze strany města,“ vyjádřila se jedna z organizátorů demonstrace Jitka Kokyová. Stejný názor vyslovilo i několik dalších protestujících.

Mezi petičním výborem a vedením města se již uskutečnila řada jednání. „Jsme připraveni diskutovat s těmi lidmi a i jsme tak učinili, protože nás petiční výbor už kontaktoval. Měli řadu podmětných připomínek na změnu tohoto systému a část z nich už jsme upravili. Jsme rozhodnuti, že zhruba po roce projekt vyhodnotíme a uděláme určitá opatření. Navíc chceme i průběhu tohoto systému některé věci měnit,“ sdělil starosta Litvínova Milan Šťovíček.

Demonstranti, kteří dorazili před litvínovskou radnici, se po zveřejnění svých požadavků snažili přimět vedení města, aby jim přišlo své, podle protestujících nezákonné kroky, odůvodnit. I po několikátém vyzvání občanů však nikdo z politiků či vedoucích odborů nevyšel.

Někteří občané, kteří pobírají stravenky místo sociálních dávek, Deníku sdělili, že by byli ochotni i za sociální podporu pracovat, například na veřejně prospěšných pracech.

Celou reportáž a další podrobnosti čtěte v úterním vydání Mosteckého deníku.