V Alešově ulici letos probíhají dvě investiční akce. Severočeská vodárenská společnost (SVS) zde před několika měsíci rozjela rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Radnice na to navázala stavebními úpravami chodníků nebo kontejnerových stání.

Právě práce na vodovodu a kanalizaci začínají lidem přidělávat starosti. „Máme velké problémy. Kolikrát se stalo, že na jednom místě bagrovali hned několikrát, protože něco udělali špatně. Někde udělali výkop až k základům, které nechali odhalené hrozně dlouho a zničili izolaci," řekla jedna z obyvatelek Alešovy ulice.

SVS přiznává, že v případě izolace už probíhá reklamační řízení. „Ano, řešení reklamace v souvislosti s izolacemi již probíhá," sdělil Mosteckému deníku mluvčí SVS Jiří Hladík. Není to ale jediný problém. „Když zavezli jednu díru, najel na to místo ten nejtěžší bagr. V tu chvíli jako kdyby projela domem vlna. Někde zapraskalo v trámech. Budeme potřebovat statika," doplnila obyvatelka.

Další lidé si také stěžují na to, že jsou pracovníci pomalí. „Pracují hrozně. Jejich morálka je skutečně nevalná," uvedl muž žijící v ulici.

SVS si na práce najala společnost Vodohospodářskou stavební. Ta je prý na možné finanční kompenzace připravena. „Jsme samozřejmě pojištění. Pokud se ukáže, že je to naší činností, zaplatíme to," uvedl její jednatel Pavel Škorpil.

SVS, respektive její najatá firma, měla z ulice odejít již v září. Pracuje tam však doteď. „Nastaly neočekávané skutečnosti. Zpoždění způsobil špatný technický stav veřejné části přípojek, které nešlo přepojit. Musela být provedena jejich celková oprava," pokračoval mluvčí Hladík. „Dle aktualizovaného harmonogramu by mělo být z naší strany vše dokončeno nejpozději do 15. listopadu."

Prodloužení termínu SVS má za následek zdržení druhé etapy, tedy položení nových chodníků nebo asfaltu na silnici. To má v režii radnice. V části ulice, která byla z hlediska velkých oprav léta opomíjena, už nové chodníky jsou. V současné době se ve směru od ulice Ukrajinská začíná pracovat na parkovacích místech. Nakonec přijde na řadu vozovka.

Původně měly být všechny práce v Alešově ulici dokončeny do konce září nebo nejpozději do 11. října. Nyní je termín dokončení stanoven na 30. listopadu. „Byla jsem ujištěna, že to do té doby bude hotové. Pokud jde o občany z této lokality, musím se všem omluvit," uvedla starostka Litvínova Kamila Bláhová.

 U domů už se začínají budovat parkovací místa.

U domů už se začínají budovat parkovací místa. Foto: Deník/Monika Gordíková

V části ulice už jsou chodníky hotové.

V části ulice už jsou chodníky hotové. Foto: Deník/Monika Gordíková