Upozornění ke zvýšeným koncentracím prachových částic v ovzduší: Rizikové skupiny osob (astmatici, děti a staří lidé, lidé s respiračními chorobami) budou vystaveni zvyšujícím se respiračním potížím. I u zdravých lidí může dojít k ovlivnění zdravotního stavu (dráždivý kašel, snížení funkcí plic). Doporučujeme omezit venkovní aktivity a větrat krátce a intenzivně. Zdroj: Ekologické centrum Most

Podle informací Ekologického centra Most, které stav ovzduší sleduje, bylo dopoledne v Mostě naměřeno 179 mikrogramů prachu na metr krychlový. Hodinové koncentrace prachu vyšší než 150 mikrogramů jsou považovány za zdraví škodlivé.

Podle informací ČHMÚ může chladno s teplotami pod bodem mrazu negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních a večerních hodinách.

Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

V nejbližších hodinách se podle Ekologického centra Most nepředpokládá zlepšení rozptylových podmínek.

Další informace lze získat na bezplatné telefonní lince Ekologického centra Most 800 195 342 či na webových stránkách www.ecmost.cz