„Musíš hrát obranu, ne v útoku!"

„No tak proč chodí furt za mě!"

„Kluci, co to hrajete!"

„Já to balim!"

„Jeď!"

„Góóól!"

„No, vidiš!"

Připomínalo to atmosféru, když se ve filmu pro pamětníky Muži v offsidu hádá rozhořčený Slávista pan Načeradec. Také v Chánově to všichni prožívali, jakoby šlo o pohár UEFA.

Ronaldinho, Neymar, Pogba… Hráči s dresy se jmény hvězdných fotbalistů i ti méně vybavení se utkali na známém sídlišti poprvé v historii při Memoriálu Julia Grundzy (MJG).

Výsledky 1. Most, 2. Chánov, 3. Obrnice, 4. Litvínov

Nový turnaj je vzpomínkou na hráče z Chánova, který před lety zemřel.

„Byl to vášnivý fotbalista. Fotbal jsme s ním mastili skoro každý den. Tento romský turnaj je na jeho počest," řekl Mosteckému deníku Peter Bažo z pořádajícího občanského sdružení Aver Roma (Jiní Romové), které se věnuje hlavně místní fotbalové mládeži.

Turnaj MJG se v sobotu konal poprvé v historii. Začal se čtyřmi týmy. V budoucnu by jich mohlo být víc.

"Teprve začínáme. Na poprvé to není úplně tak, jak jsme si představovali, ale mouchy postupně vychytáme a rozjedeme to. Chceme memoriál dělat každý rok, aby z něj byla tradice," uvedl Bažo.

Hrálo se 2x15 minut. V horku se víc ani nedalo. Hráli i registrovaní. Mimo soutěž si čutla ve zkráceném čase i stará chánovská garda.

Hrálo se naplno. Vedle bylo občerstvení a hudba.

Zajímavým momentem bylo, jak se v Chánově vypořádali s narušitelem. Jeden místní narkoman vstupoval na hřiště, kde pokřikoval, překážel a provokoval hráče. Dostal, řečeno slovy Švejka, na držku a byl od něj pokoj. Zjevně nezraněný tancoval poté v deliriu pod hruškou u sprinterské dráhy.

Hřiště není oplocené a je na kopečku. Špatně trefené míče létaly až k ubytovně pro neplatiče. Sem tam se některý míč ztratil v houští a muselo se improvizovat.