Hlavní postava Severočechů Most Jiří Zelenka spatřuje za postupem SMM snahu být u moci co nejdéle. „Prohráli a potřebují se udržet co nejdéle na svých postech. Oni snad ani sami nevěří, že by tím mohli něco změnit. Potřebují tam být, protože podepisují smlouvy. Už podepsali kontrakty asi za půl miliardy," nechal se slyšet Jiří Zelenka.

Jak už Mostecký deník informoval v pátek, Sdružení, které ve volbách skončilo druhé za vítěznými Severočechy Most, v návrhu upozorňuje na fakt, že právě Severočeši používali v kampani neférové praktiky. „Podle našeho názoru kampaň vybočila z rámce civilní etiky a morálky, která je standardem všedního života, ale vymkla se i z rámce běžné volební kampaně," uvedl mluvčí SMM Petr Prokeš s tím, že v předvolební kampani byly používány proti SMM zkreslená a lživá tvrzení.

Sdružení poukazuje především na billboardy s nynější náměstkyní primátora Hanou Jeníčkovou. „Fotografie je schválně upravena tak, aby vypadala, že není při smyslech," pokračoval Prokeš. „Tato kampaň prostřednictvím neoprávněně užité a zkreslené fotografie spolu s napodobením grafiky SMM dehonestovala osobu kandidátky hnutí Hany Jeníčkové," stojí v dokumentu doručeném soudu.

Sdružení Mostečané Mostu se nicméně domnívá, že výsledky voleb jsou silně zkreslené. „Kampaň Severočechů Most měla podle poznatků vedení SMM za následek fatální zkreslení výsledků voleb, a proto jsme se rozhodli podat návrh na rozhodnutí o jejich neplatnosti," dodal Petr Prokeš.