Společnost, která působí v oblasti poskytování sociálních služeb lehce mentálně postiženým a dlouhodobě duševně nemocným obyvatelům již deset let, rozjíždí program Chráněné bydlení, tím chce zkusit navrátit duševně nemocného člověka do běžného způsobu života.

Společnost už od města dostala do nájmu byt o velikosti 1+1, kde bude pouze s malým dohledem žít vytipovaný uživatel stávajících sociálních služeb, u kterého došlo k významnému zlepšení zdravotního stavu.

„Cílem této služby je, aby se člověk, u kterého se duševní onemocnění objevilo až v průběhu života, což bylo příčinou vzniku tíživé životní situace, naučil se svým onemocněním žít a navrátil se i přesto k běžnému způsobu života,“ vysvětlil ředitel domova Milan Konečný. Společnost v letošním roce také reaguje na nárůst poptávky ze strany zájemců o poskytování sociálních služeb navýšením počtů míst o deset lůžek.

„Do konce roku ukončí svoji činnost ubytovna a její prostory budou upraveny pro nové uživatele, “ sdělil Konečný. Nové patro s osmi pokoji pro Domov se zvláštním režimem a dvěma pokoji pro Domov pro osoby se zdravotním postižením bude uvedeno do provozuprovozu od začátku nového roku.