Na Mostecku je zcela zavřená pošta Partner v krušnohorské obci Brandov. Pošta 3 v Litvínově v Chudeříně má provoz omezen a provozní doba se bude obden střídat mezi ráno zavřeno a odpoledne otevřeno od 13 do 16 hodin, ráno otevřeno od 8 do 11 hodin a odpoledne zavřeno.

Česká pošta nerozdává roušky veřejnosti. „Máme bohužel pouze vlastní omezené kapacity ochranných prostředků, které směřujeme svým vlastním zaměstnancům,“ uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Krizový štáb České pošty rozhodl o dočasném zastavení poskytování všech sázkových služeb, loterních a neloterních služeb na všech poštách pro společnosti Sazka a Tisport. Omezení platí od 19. března do odvolání. Kvůli zachování infrastruktury a potřeby obyvatel zůstává zachovaná služba dobíjení O2, Vodafone, T-Mobile a Bleskmobil a prodej SIM karet všech mobilních operátorů.

Česká pošta zároveň vyzvala své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud přijdou, mají mít roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje riziko případného přenosu viru. Důchody by měly být ve všech případech doručovány.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in