Je to malá vesnička, ale politickými rozepřemi předhání i větší města.

Pár dní před volbami do obecního zastupitelstva se v Malém Březnu začal ve prospěch tamní opozice angažovat poslanec parlamentu za VV David Kádner. Na březenském mítinku osobně podpořil sdružení Náš domov. Vyjádřil mu obdiv. Na tom není nic špatného. Jenže Kádner ve své tiskové zprávě hovoří o korupci a nestandardním jednání starosty Radima Nováka. Ten je z nařčení od poslance v šoku. „Z těch nehorázných lží se mi zvedá žaludek,“ řekl Novák Deníku.

Podle Kádnera je starosta odpovědný za nevýhodný prodej obecních pozemků, kterým obec přišla údajně o desítky milionů korun.

„Odvažuji se říct, že to zavání korupcí,“ trvá na svém Kádner. Když chtěl po něm Deník důkazy o korupci, poslanec se odvolal na dva znalecké cenové posudky, které mu ukázala opozice.

Starosta Novák se nedávno z tisku dozvěděl, že jeho rivalové na něj podali trestní oznámení. Podle Nováka se jedná o sprosté lži a jednoznačný pokus poškozovat jej i Sdružení spolků pro Malé a Vysoké Březno v nadcházejících volbách.

„Stačí se podívat do veřejně dostupných listin. Prodej byl zcela v pořádku,“ uvedl.

Za absurdní považuje i obvinění, že manipuluje se zápisy z jednání zastupitelstva.

„Stal jsem se obětí nechutného a neférového předvolebního boje. Chápu, že opozice chce vyhrát volby, ale naše sdružení ani já bychom se k podobným lživým ranám pod pás nesnížili. Myslím, že to vše dost vypovídá o lidech, kteří za tím stojí,“ dodal Novák.

Volby jsou v sobotu.