„Každý rok se nám sejde přibližně přes dvacet klipů. A dávno už nejsou jen z oblasti Mostecka. FESTKLIP má dnes celorepublikový dosah a dokonce i přeshraniční, protože v minulých letech se nám několikrát zúčastnily kapely až ze Slovenska. Už teď je přihlášených 19 soutěžních příspěvků," říká Mostečan Pavel Fekete z Mistral TV produkce, která je organizátorem festivalu.

Přihlašovat nové klipy je stále možné, spuštěno bylo i hlasování. Posílat klipy a současně hlasovat lze do půlnoci 13. listopadu. Vyhlášení výsledků se pak odehraje o den později 14. listopadu v Metro Music Clubu v Mostě.

Festival FESTKLIP vznikl v roce 2010 proto, aby podpořil regionální amatérské kapely, které nemají příležitosti se více zviditelnit. Přitom i tyto kapely točí své videoklipy, ačkoliv je těžké je prezentovat například v některé z celoplošných televizí. Nejlepší klipy vybírá každoročně porota složená z lidí, kteří mají blízko k hudbě a natáčení, hlasují ale také fanoušci po internetu, a to na festivalových stránkách www.festklip.cz.

Festival by nebylo možné uskutečnit bez podpory Ústeckého kraje a statutárního města Mostu.