Na balkonech a autech se brzy objeví české vlajky. A nejen tam. Mistrovství světa v hokeji, které začne v dánské Kodani v sobotu 5. května, oživí i střed Mostu, kam má směřovat část hokejových fanoušků. Radnice totiž opět využije svou velkoplošnou obrazovku na 1. náměstí, kterou má nad vstupem do budovy.

Vedení města rozhodlo, že kvůli velkému zájmu fanoušků v minulých letech promítne vybrané zápasy pod širým nebem. Kolik jich bude, zatím není jasné, protože bude záležet na vývoji šampionátu. Jisté je, že jako první se připravuje vysílání přímého přenosu zahajovacího utkání českého týmu s výběrem Slovenska. Sobotní promítání se plánuje od 20 hodin. Návštěvníci najdou na náměstí jako vždy tradiční komfort. „Budou lavičky i občerstvení. Na tom se od minula nic nezměnilo,“ sdělil Petr Dundek z magistrátní kanceláře primátora a tajemníka.

Fanoušci hokeje v restauraci Na Skalce v ústecké čtvrti Neštěmice
FOTO: Severočeši fandí hokejistům! V restauracích, barech i školách

O případném přenosu dalších utkání skupiny s českým týmem bude město informovat na svém Facebooku a webových stránkách. Mostecká radnice už v tuto chvíli slibuje, že zajistí vysílání případných bojů českých hokejistů o medaile.

V létě 2016 nechalo město obří monitor na svém úřadu vyměnit za modernější a s větším rozlišením. Lidé si předtím například stěžovali, že se jim puk ztrácí z dohledu. Před pěti lety dokonce vznikla elektronická petice za vysílání hokeje na venkovním monitoru, kterou podepsalo přes 200 fandů. „Nechci jezdit za hokejem na Staroměstské náměstí, ale chci si ho užít v domácím prostředí,“ řekl tehdy autor petice Martin Novák.

Tak se v Mostě fandilo v roce 2015:

Sportovní přenosy jsou součástí zatraktivnění jinak spíše liduprázdného centra. Kromě hokeje se mohou Mostečané těšit na sérii osmi promenádních koncertů Big Bandu Zdenka Tölga, který se loni po dvaceti letech působení v Chomutově vrátil do Mostu a hraje pod křídly ZUŠ F. L. Gassmanna. První koncert v atriu magistrátu a se vstupem zdarma bude ve čtvrtek 17. května od 17 do 18 hodin a poté vždy jednou za dva týdny až do srpna. Orchestr zahraje na náměstí také 24. května při celostátním hapenningu ZUŠ Open. „Program ještě připravujeme,“ sdělil manažer orchestru Karel Eminger.

Náměstí by se mělo zaplnit i v sobotu 19. května při Pivní a gulášové slavnosti s koncerty a přehlídkou malých pivovarů. Účast přislíbily Mostecký Kahan, Pivovar Česká Kamenice či Pivovar Na Rychtě.

Valdštejni u svého zámku v Litvínově. V kostýmech feudálů jistě poznáte známé tváře, herce Docela velkého divadla.
VIDEO: Pozdvižení v Litvínově na 1. máje. Přijeli páni. Vítaly je davy

V parčíku u radnice chce letos město stihnout první etapu stavebních úprav, aby vytvořilo lepší zázemí pro umístění mobilního zimního kluziště. Zbytek plochy chce dořešit později, až bude znát detaily z projektové dokumentace na rekonstrukci Repre a jeho okolí.