Hana Jeníčková zůstala náměstkyní primátora. Dvě hodiny po nečekaném veřejném nařčení z možné korupce ji podržela většina zastupitelů. Hlasováním nedovolili, aby se na program jednání dostal návrh na její odvolání.

O skandál se postaral podnikatel Jiří Zelenka, kolega Jeníčkové z vedení hnutí Severočeši.cz, který dostal současnou mosteckou vládu v roce 2006 k moci a pomohl zkušené Jeníčkové do funkce po jejím pádu v ODS. Teď Zelenka chce, aby zmizela z politiky. Podle něj je zapletena do úplatkářské aféry související s rozšiřováním průmyslové zóny Joseph. Zelenka v sále nahlas řekl, že Jeníčková byla přítomna předávání úplatku 20 milionů korun a z toho si měla část vzít. „Dál hovořit nemůžu, protože jsem byl také na policii vyslýchán a jsem vázán mlčenlivostí," prohlásil v diskuzi občanů Zelenka, bývalý zastupitel. Jeho návrh na odvolání Jeníčkové podpořila zastupitelka a senátorka Alena Dernerová, kamarádka Jeníčkové. „Je mi to líto, Hani!" řekla Dernerová, když požádala o její odvolání. I Dernerová vypovídala kvůli kauze Joseph na policii. Detaily stejně jako Zelenka nesdělila.

K tomu, zda má Zelenka pravdu, se Jeníčková nevyjádřila. V krátkém projevu pouze uvedla, že nemá důvod sama odstoupit a nemá co vysvětlovat. „Není tu soudní stolice. Práce, kterou odvádím, je dobrá. Nechť rozhodne zastupitelstvo," řekla.

Radek Belej z KSČM označil situaci za vážnou. Mosteckému deníku řekl, že komunisté netušili k čemu dojde. „I pro nás je to překvapení," svěřil se Daniel Drtík z ODS. „Nevěděli jsme o tom," reagoval Josef Tancoš z ČSSD.

Návrh na sesazení Jeníčkové se na program jednání nedostal kvůli chybějícím důkazům. Náměstek Luboš Pitín argumentoval tím, že policie stíhá v kauze Joseph jen Vlastimila Aubrechta z Teplicka. „Vyšetřování je vedeno proti jedné osobě," potvrdil Mosteckému deníku státní zástupce Lukáš Borovička.