„Nebál se postavit za slušné lidi," řekla Mostečanka, která žije ve věžáku, kde v roce 2006 k zátahu v jedné garsonce došlo. Poté požádala o další pomoc, protože se se sousedy obává potíží s novými uživateli drog. V diskuzi vystoupil i cyklista Rudolf Hauf. Ocenil, že chce Most získat titul Evropské město sportu. Dodal však, že město má velké slabiny v cyklodopravě. „Ale snaží se," poznamenal. Naopak velmi kritický byl mostecký realitní makléř Václav Blahovec. Radnice má podle něj nespravedlivě nastavené poplatky za pozemky a poškodila vlastníky nemovitostí dočasně chybějící cenovou mapou. „Už mě to nadzvedlo," řekl makléř.

Zastupitelé po obhajobě, že zákon nebyl porušen, schválili například rozšíření protialkoholové vyhlášky. Na seznamu ulic, kde se venku nesmí pít a ani podávat alkohol, se tak nově objevilo okolí Divadla rozmanitostí, ulice Z. Fibicha, M. Švabinského, J. Vrchlického, Obránců míru, J. Průchy, třída Budovatelů, okolí bloku 406 v Moskevské ulici, okolí bloku 81 na rohu ulici Čsl. armády a J. Skupy a veřejné prostranství u vlakového nádraží.

Most má 45 zastupitelů. Jsou ze Sdružení Mostečané Mostu (26), ČSSD (6), ODS (6), KSČM (5), TOP09 (1) a jeden je nezařazený. V únoru a březnu se mostečtí zastupitelé nesejdou. Další zasedání si naplánovali na 24. dubna, květen vynechají a naposledy v prvním pololetí budou zase pohromadě až 26. června.

Litvínovští zastupitelé se letos poprvé sejdou 27. února.