Zamřížovaným dveřním oknem vidím jen holé stěny. Tam, kde čekaly na výslech oběti zločinců, je jen pár kytek. Leták oznamuje, že oddělení se přestěhovalo do centrály: do policejního věžáku nad nádražím.

„Lidem se to nelíbí,“ říká ve sněhu Jan Syrový, radní, který v ulici Majakovského bydlí. Podle něj by místní uvítali, aby se v opuštěné budově, která patří městu, zřídila služebna městské policie.

„Co já vím, tak hlídky tu nikdy nechodily. Večer se tu necítím bezpečně. Potkávám feťáky a bezdomovce,“ svěřuje se jedna z žen, která si nepřála sdělit jméno.

A vedení města se obává, že situace bude ještě horší.

„Není to příjemná zpráva,“ reagoval na policejní stěhování primátor Vlastimil Vozka. Policie mu oznámila, že se přestěhuje i z nádraží. I proto město přijme v roce 2011 další čtyři strážníky, aby lidé změny nepocítili.

„Občané nemusejí mít obavy. Provoz policie se neomezí,“ uklidňuje Jiří Volprecht, šéf mostecké Policie ČR. Upozornil, že policie neruší své útvary, pouze je stěhuje do své centrály. V ní se uvolnilo místo po zrušené cizinecké policii. Podle Volprechta si Policie ČR jako státní složka nemůže pronajímat cizí budovy, když má ve své volno. Celostátní úsporná opatření stěhování jen urychlila.

Budovu v Majakovského chce policie zcela vyklidit do konce zimy, dřív než uplyne výpovědní lhůta. Radnice ještě neví, co s budovou udělá. Policie slibuje, že v oblasti zatím posílí hlídkovou činnost.

Stěhování je výhodou pro obyvatele sídlišť pod Šibeníkem. Když je tam někdo okrade či přepadne, nemusí až do Majakovského. Teď mají oddělení blízko. „To mi vyhovuje,“ řekla jedna ze seniorek.

A oddělení v ulici Zahradní? To zůstává na svém místě.