Opravdu perný víkend mají za sebou mostečtí policisté. Při svých službách totiž potřebovali pevné nervy. V sobotu ráno začali vyšetřovat smrt dvouměsíčního miminka, v neděli pak byli svědky pokusu o sebevraždu, přičemž jeden z mužů zákona se zachoval jako velice schopný vyjednavač.

Smrt dvouměsíční holčičky oznámili policistům zdravotníci v sobotu krátce po sedmé hodině ranní. „Když rodiče ráno přišli k postýlce, zjistili, že dítě nedýchá," řekla policejní mluvčí Ludmila Světláková. K události došlo v jednom z bytů na sídlišti v Chánově.

Přivolaný lékař na místě vyloučil cizí zavinění. „Přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená soudní pitva, jejíž výsledky bychom měli mít tento týden," pokračovala Ludmila Světláková.Případem nadále šetří kriminální policie.

O den později to v Mostě vypadalo jako v akčním filmu. Krátce po 22. hodině dostala policie od svědka informaci, že na mostě vedoucímu k přesunutému kostelu stojí muž a nebezpečně se naklání. Mladík poté přelezl zábradlí a začal hrozit, že skočí dolů.

„Po příjezdu na místo jsme vykázali lidi a přivolali na pomoc hasiče a záchrannou službu, jeden z přítomných policistů mezitím začal s mužem komunikovat," uvedla mluvčí Světláková s tím, že policisté začali zároveň korigovat dopravu pod mostem.

„Muž byl ve velmi špatném psychickém stavu. Na místo poté dorazil i vyjednavač a spolu s policistou ho přemluvili, aby si svůj záměr rozmyslel," řekl Světláková. Muž byl poté předán do rukou lékařů.

Informace o případech přinesl jako první server emostecko.cz.