Podle Krajské zdravotní, která nemocnici vlastní, byl novorozenec s nižší porodní hmotností po poporodních komplikacích umístěn do inkubátoru. Po počátečním zlepšení zdravotního stavu však došlo k jeho náhlému prudkému zhoršení a rozvoji celkového těžkého klinického syndromu, neslučitelného s přežitím.

„Přes maximální péči a snahu zdravotníků novorozenec danému stavu podlehl. O příčinách napoví až výsledek pitvy a výsledky mikrobiologických a laboratorních vyšetření. Jakákoli momentální tvrzení o příčinách úmrtí jsou nepotvrzenými spekulacemi. První dostupné informace napovídají o akutním zánětu," sdělil Mosteckému deníku mluvčí nemocnice Jiří Vondra.

Spekuloval anonym

Na případ upozornilo média rozporuplné anonymní udání. Ve středu ho obdržel i Mostecký deník, který se snažil získat kontakt na rodinu dítěte. Pisatel, který se představil ženským jménem Vlasta, napsal, že dítě bylo „silný, zdravý jedinec", zároveň ale připustil, že mělo po narození problém s dýcháním. Přesto z úmrtí obvinil zdravotníky. „Kolegyně se stala konečně babičkou. Vnuk se narodil v sedmém měsíci. Vše bylo v pořádku, jen plíce. Byl na přístrojích, ale začal malý brouček konečně dýchat sám," uvedl anonym, který naznačil, že má s porodnicí nevyřízené účty. Podle jeho informací, která nyní kvůli probíhajícímu vyšetřování nelze ověřit, dítě zemřelo v přehřátém inkubátoru. Anonym, který sdělil pouze jméno novorozence, kontakt na rodinu dítěte neposkytl.

40 tisíc dětí

V mostecké nemocnici, která je v provozu od roku 1975, se během čtyřiceti let narodilo přes 40 tisíc dětí. Porodní sál s dalším zázemím je od března v náhradních prostorech kvůli rekonstrukci původní porodnice. Současně probíhá zateplování pavilonu v rámci modernizace celé nemocnice. V nemocnici je i Perinatologické centrum, které zabezpečuje specializovanou péči o novorozence všech váhových kategorii. Je jedním z dvanácti pracovišť v České republice, které řeší nejzávažnější stavy v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí.