"Byl obviněn z usmrcení z nedbalosti, za což hrozí vězení až na tři roky a zákaz činnosti. Již byl podán návrh na podání obžaloby," uvedla v deníku severočeská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Soudní pitva prokázala, že v krvi přejetého muže byl alkohol v množství převyšujícím jedno promile, dechová zkouška u Kliky byla negativní. Klika krátce po nehodě uvedl, že se střetu nedalo zabránit. "Viděl jsem ho na poslední chvíli, snažil jsme se strhnout řízení, to se bohužel nepodařilo," uvedl tehdy Klika.

Martin Klika i přes obvinění zůstává krajským radním. Předpokládá, že trestní stíhání nekomplikuje výkon jeho funkce. "O svém obvinění jsem ihned řekl hejtmanovi a kolegům," řekl Klika MF Dnes. Dodal, že jeho jednání bylo neúmyslné. Za Klikovo setrvání ve funkci se postavil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Muž, kterého Klika srazil, se krátce předtím stal účastníkem jiné dopravní nehody. Podle policie muž se svým vozem Ford Mondeo jel v protisměru ve směru od Teplic na Most a čelně se střetl s protijedoucím nissanem. Po nehodě řidič fordu vystoupil a přecházel přes silnici k čerpací stanici. Vozovku ale přejít nestihl, srazila ho projíždějící Škoda Octavia, řízená Klikou, která jela od Bíliny do Mostu. Muž byl na místě mrtvý.