V Mostě možná vznikl nový kriminalistický rekord. Policie nečekaně rychle, během 24 hodin, odhalila a poté obvinila čtyřiadvacetiletého muže z Litvínovska, který koncem června nasprejoval nacistické symboly na panelový dům na mosteckém sídlišti Liščí Vrch.

9. července Okamžitě po oznámení začali na případu pracovat policisté obvodního oddělení Most-Zahradní a kriminalisté z protiextrémistického oddělení. 10. července Druhý den zjistili, kdo má symboly na svědomí. Využili místní a osobní znalost.

Fotografii velkého hákového kříže na domu u základní školy zveřejnil Mostecký deník minulý čtvrtek. 
V ten den kriminalisté sprejera vypátrali. Vyšetřovatel mladíka už v pátek obvinil z přečinů poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až tříleté vězení. Fasádu v přízemí domu poškodil téměř metrovým hákovým křížem s nápisem Sieg heil (Sláva vítězství), symbolem divize SS a šifrou 88 pro pozdrav Heil Hitler (Sláva Hitlerovi). „Mladík doznal, že koncem června v nočních hodinách cestou do svého bydliště zeď pomaloval a byl si dobře vědom významu těchto symbolů,“ sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Obviněný je stíhán na svobodě. Poškození majitelé domu vyčíslili škodu zatím na čtyři tisíce korun.
Nemocí oslabený výbor vlastníků bytů, který čekal na zdokumentování celého případu, nyní hledá odbornou firmu, která symboly odstraní. Dům byl rekonstruován a zateplen v roce 2012.