Když někdo získá titul, může se stát, že ztratí motivaci. Co vy, fanoušci, nebudete po dosažení vrcholu postrádat odhodlání hnát svůj tým pořád se stejnou vervou?
Titul samozřejmě vrchol je, ale tohle rozhodně nehrozí. Myslím, že jsme to dokázali těmi výjezdy na Ligu mistrů. Mně vlastně předchozí sezona ani neskončila. Tím, jak se prodloužila, tak v podstatě pořád trvá, plynule se propojila s tou následující. Ještě ani nezačala extraliga a my už z důvodu účasti v Lize mistrů objednávali výjezdy. Pořád je co řešit.

Předpokládám, že ke konci play off jste si sáhl na dno svých sil.
Byl jsem absolutně vyšťavený. Měl jsem až dvě stovky telefonátů za den. Pro novou sezonu už jsme zřídili výjezdový telefon. Ale nešlo jen o mě. Jednalo se například i o lidi, kteří mají za úkol třeba přípravu objednávkových formulářů. Byli v obrovském zápřahu a měli toho už také plné zuby.

Kdo má úspěch, má i více fanoušků. Evidujete nárůst členů fanklubu?
Ano. Teď jsou nás přes dvě stovky. Nyní je potřeba ty lidi zapojit do činností fanklubu, což je hodně těžká práce. Neustále si říkáme, co zlepšit na fandění. Nárůst počtu členů fanklubu je opravdu velký. Co se týká výjezdů, budeme mít velkou práci postarat se právě jen o ty členy fanklubu. Kdybychom stoupali play off, tak nebudeme schopní uspokojit ani všechny členy fanklubu.

Co chystáte pro první zápas nové sezony?
Chystáme něco ve spolupráci s klubem. Sedli jsme si s Honzou Kloboučkem do VIP sektoru (marketingový šéf klubu – pozn. autorky), rozhlédli jsme se po hledišti a přišli jsme na to, co bychom mohli udělat. Snad to bude vypadat hezky.

V průběhu play off jsem s vámi dělala rozhovor, ve kterém vyšlo najevo, že vaše přítelkyně fandí Třinci, finálovému soupeři Litvínova. Jak nesla, že jste se nakonec radoval vy?
Přiznám se, že ustát finále bylo daleko těžší z mé strany. Bylo to horší, než jsem očekával. Moc jsem potřeboval, abychom vyhráli. Prožíval jsem to velice dramaticky, někdy to bylo až kritické, tedy ne ve směru k našemu vztahu, ale vzhledem k mé obrovské touze po triumfu. Po pátém utkání jsem si hrozně přál, aby ta série už skončila. Veronika na tom byla stejně. Teď je u nás nového to, že už bydlíme víc spolu, ona více v Litvínově. V pátek budeme první zápas sledovat společně v Litvínově. A v neděli jedu já do Karlových Varů, které budou hrát s Třincem.

Co říkáte na změny v týmu? Už za něj nebudou hrát Martin Ručinský, Jakub Petružálek a Pavel Francouz, asi největší miláčkové fanoušků.
Změny to jsou zásadní. Asi nikdo nemůže říct, že nám Pavel nebude chybět. Fanoušci ho dále hodně sledují. Náš nový gólman Jaro Janus se ale v přípravě ukázal v hodně dobrém světle. Když jsme minulý pátek hráli doma proti Finům, tak poprvé pozdravil kotel, což jsme velmi kvitovali. Fanoušci tohle potřebují. Nahradit Růču a Petryho, to je v podstatě nemožné. Ale tenhle tým své kvality má. Můžeme klidně pomýšlet na to hrát první šestku. V play off pak děj se vůle boží.