Pracovníci krajské hygienické stanice provedli v kuchyni Gastrolandu kontrolu na základě podnětu jednoho z klientů. Na místě nalezli nevhodně skladované i prošlé potraviny, jídlo při výdeji nemělo požadovanou teplotu, ve špatném stavu byly přepravní nádoby.

Hygienici doslova napsali, že současný stav by mohl vést k ohrožení veřejného zdraví. Gastrolandu proto porcování do kastrůlků zakázali. Výše uložené pokuty je zatím neznámá. „Lze ji zveřejnit až poté, co bude pravomocná," sdělila Mosteckému deníku Simona Gunarová z Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje.

Vedení Krušnohorské polikliniky, kterou provozuje město, shání několika desítkám klientů ze svých penzionů pro seniory nového dodavatele jídla. „Okamžitě jsme se domluvili s prozatímním dodavatelem a začali shánět stálého," uvedla jednatelka polikliniky Hana Sošková. V poslední době prý dostala dvě stížnosti na jídlo.

Ačkoli nebyla přímým účastníkem řízení, konzultovala celou záležitost přímo s hygieniky. „Krušnohorská poliklinika byla nucena provést nápravu a po konzultaci s námi zajišťuje pro důchodce již jen balené, značené a šokově zchlazené jednoporcové pokrmy v izotermických obalech," řekla Gunarová.
Klienti se musejí připravit na to, že nový dodavatel bude mít jídlo dražší. „Určitě bude stát víc peněz. Gastroland byl hodně levný," podotkla Sošková.

Gastroland kuchyni provozuje v budově Podkrušnohorské nemocnice následné péče, která také spadá pod Krušnohorskou polikliniku. K pacientům, kteří zde leží, se špatně upravené nebo chybně přepravované jídlo dostat nemělo. „Ubezpečili jsme se, že jídlo dodávané do Podkrušnohorské nemocnice následné péče, jídlo pro zaměstnance a jídlo dodávané do Naděje bylo v pořádku," pokračovala Hana Sošková. Do těchto zařízení může Gastroland jídlo dodávat dál.

Se společností Gastroland se Mosteckému deníku stále nepodařilo spojit. Na vzkaz se žádostí o vyjádření její vedení nereagovalo.