„Podvodníci jsou opravdu vynalézaví. Policie stále zaznamenává případy, kdy se obětí těchto osob stali senioři," sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Osmdesátiletá seniorka nechala vstoupit do své domácnosti v Mostě neznámou ženu, která zazvonila u jejích dveří a říkala, že jde zkontrolovat plyn. Prohlížela kamna, pak šla do koupelny, kde pustila vodu. Pak chtěla nějaký osobní doklad seniorky a při tom zjistila, kde má důchodkyně peníze. Když byla majitelka bytu v koupelně, stihla návštěva ukrást finanční hotovost. Falešná plynařka pak babičce řekla, že musí přijít s posilou, protože zjistila nějaký problém. Už se ale nevrátila. Spěchala pryč a ani za sebou nezavřela vstupní dveře. Seniorka vzápětí zjistila, že přišla o svoje peníze. I když suma nepřesáhla 10 tisíc korun, pro 80letou důchodkyni to je citelná ztráta. Pachatelce je kolem 50 let a už dříve zřejmě činžák navštívila a vybírala si budoucí oběť.

Podvodníkem má být podle policie i vynalézavý muž s logem firmy, který si hrál tento týden na plynaře. Zazvonil u jednoho domku na Litvínovsku, představil se a uvedl, že pracuje u plynařské společnosti. Pak prohlížel nějakým přístrojem plynoměr a řekl, že uchází plyn. Poté odmontoval plynoměr a požadoval zálohu tisíc korun. Obyvatel domu mu ji dal. Pracovník mu slíbil, že mu peníze firma vrátí.

Když muž plynařskou firmu kontaktoval, zjistil, že žádný pracovník toho jména u nich nepracuje a tímto způsobem se neprovádí výměny ani kontroly. Poškozený se obrátil na policii, která se nyní tímto případem zabývá.

„Podezřelý muž je ve věku kolem padesáti let. Měl pracovní oděv a světle hnědou pracovní brašnu," sdělila policejní mluvčí.